Přihlásit do Realka

Grafika webu

Důležitým faktorem webu, je bezpochyby jeho vzhled. Weby vytváříme pro realitní kanceláře na míru a nezáleží nám, zda budeme zpracovávat web dle grafického návrhu od našeho grafika nebo Vašeho. Není tedy problém dodat jako podklad pro tvorbu webu jakýkoli návrh. Vytváří se tak prostor využití grafických služeb člověka, který pro Vás někdy v minulosti vytvářel firemní identitu, logo apod.

Požadavky na dodanou grafiku pro tvorbu webu

  • Grafický návrh by měl být dodán v kompletní podobě, tedy nepotřebujeme návrh rozřezaný do jednotlivých částí jako jsou tlačítka apod., potřebujeme ho v celistvé podobě jako obrázek.
  • Pokud návrh bude ve vrstvách, nejlépe ve Photoshopu nebo Corelu, je to výhodou. Není však podmínkou, pokud se v návrhu obrázky nepřekrývají.
  • Návrh by měl mít reálnou velikost, jakou by ve skutečnosti měl mít i web v maximální šířce.
  • Hodně grafiků přidává textům v návrhu různé stínování, nastavuje parametry fontům (písmenům) nebo si zcela vyberou nestandardní font, nepoužitelný na webu. Upozorňujeme, že takové nastavení vypadá dobře na obrázku od grafika, ale mnohdy na finálním webu nelze vůbec použít nebo zbytečně navyšuje cenu za jeho zakoupení. Je lepší s grafikem domluvit i tuto stránku věci, aby se Vám grafika líbila i bez těchto nastavení. Na webu doporučujeme použít fonty z fonts.google.com 

tvoříme grafické návrhy

Pokud nemáte svého grafika, vytvoříme Vám grafický návrh my. V tomto případě je vhodné se sejít a probrat základní parametry o rozložení webu, v jakých by měl být barvách, kde bude navigační menu, co bude na úvodní stránce, jak bude vypadat seznam nemovitostí apod.

Mnohdy klienti nemají představu co web může obsahovat, ale většinou jsou schopni ukázat na webové stránky na internetu, které se jim líbí. V tomto případě je vhodné si před osobním setkáním připravit nějaké takové weby. Lze si na jejich základní struktuře řici, o co by se to dalo obohatit, co změnit, přidat, či odebrat.

Pokud již máte nějaké grafické prvky, které souvisí s Vaší identitou realitní kanceláře, vizitky, logo, barvy, letáky apod., předejte nám je, abychom tak mohli lépe sladit i web.

V opačném případě je možné i navrhnout zmíněné logo, vytvořit vizitky, letáky aj.