Přihlásit do Realka

Vymazání dočasných souborů prohlížeče

 • U všech prohlížečů (pokud si ho otevřete) by měla fungovat klávesová zkratka Ctrl + Shift + Delete, pro vyvolání okna s parametry vymazání dočasných souborů. Pokud se Vám toto okno nedaří vyvolat, můžete jej zobrazit u prohlížečů i jiným způsobem a to následujícím:


  Google Chrome

  V otevřeném okně prohlížeče, na pravé stráně pod křížkem, klikněte na tři horizontální čárky – vyberte z možností – Nastavení
  Následně zcela dole na stránce klikněte na „zobrazit rozšířená nastavení“, kde hned po kliku se rozbalí další možnosti nastavení s tlačítkem „vymazat údaje o prohlížení

  Mozilla Firefox

  V otevřeném okně prohlížeče, na pravé stráně pod křížkem, klikněte na tři horizontální čárky – vyberte ikonku „Možnosti
  V následném okně klikněte na ikonku „soukromí“ a na odkaz „vymazat nedávnou historii

  Internet Explorer

  V otevřeném okně prohlížeče, na pravé stráně pod křížkem, klikněte na ikonku ozubeného kolečka – následně v rozbaleném menu zvolte „Možnosti internetu“.
  V okně na zobrazené první záložce „Obecné“, klikněte v dolní části na tlačítko „Odstranit

 • Po vyvolání okna s parametry na smazání dočasných souborů, se u prohlížečů názvosloví možností různí:


  Google Chrome

  U možnosti „Zlikvidovat následující položky“ zvolte možnost „od počátku věků“. Následně zaškrtněte možnosti „Soubory cookie a jiná data webů a pluginů“ a „Obrázky a soubory v mezipaměti“. Klikněte na vymazat údaje o prohlížení.

  Mozilla Firefox

  Časové období mazání nastavte na vše. A následně zaškrtněte pouze volby „Mezipaměť“ a „Offline obsah“, tlačítkem „vymazat“ dočasné soubory odstraníte.

  Internet Explorer

  Zaškrtněte „Dočasné soubory Internetu a webových serverů“, „Soubory cookie a data webu“ a pak klikněte na tlačítko odstranit.

 • Po proběhlé akci zavřete všechna otevřená okna prohlížeče, aby se definitivně vypnul. Kdo si není jistý vypnutými okny, restartuje počítač.
 • Přihlaste se do programu a vyzkoušejte funkčnost