Přihlásit do Realka

B2B

Zpět na rozšiřující moduly

Nabízíme Vám nyní ZDARMA

B2B je neveřejné sdílení nemovitostí realitních kanceláří, které pracují s realitním software Realko. Pomocí tohoto modulu můžete prezentovat svoje nabídky realitním kancelářím, které jsou zapojeni do programu B2B, zároveň uvidíte jejich nabídky do B2B vložené. Základem B2B je spolupráce napříč realitními kancelářemi a ochota dělit se o provizi. Cílem tohoto modulu je rychlejší nalezení koncového klienta a tedy efektivnější zobchodování nabídky.

Proč B2B používat?

 • Získáte více exkluzivních smluv
  B2B Vám pomůže přesvědčit prodávající k uzavření exkluzivní smlouvy, protože díky propojení s ostatními partnery maximalizujete prodejnost a stáváte se tak pro prodávajícího zajímavějším.
 • Prezentujete a vidíte nabídky pouze od profesionálů, komunikujete s odborníky v oblasti realit
  v B2B není soukromá inzerce, ale již odborníky zpracované nabídky, které obsahují všechny náležitosti pro obchod nezbytné.
 • Získáváte nové zájemce
  používáním B2B o svých nabídkách dáte více vědět, tudíž se na Vás obrátí více zájemců.
 • Zvyšujete prodejnost svých nabídek
  více zájemců, vyšší pravděpodobnost úspěšného prodeje.
 • Navazujete nové obchodní vztahy
  prostřednictvím B2B můžete navázat nové obchodní vztahy s ostatními profesionály v oblasti prodeje realit, na úrovni makléřů i na úrovni kanceláří.
 • Více nabídek pro poptávající klienty
  díky B2B můžete nabídnout svým klientům více nemovitostí dle jejich představ.

Jak nabídku do B2B zašlu?

Po aktivaci B2B (viz. níže Jak B2B aktivovat?) se Vám u každé nabídky objeví nová záložka – B2B.
Zde pomocí editace vložíte nabízenou provizi za získání klienta, je buď v procentech z prodejní ceny, nebo pevnou částkou. Tato položka je povinná.
Dále jsou zde poznámky k ceně, možnosti prohlídek a obecná poznámka (položky nepovinné). Zde je vhodné doplnit, zdali je procentuální provize počítána z hrubé či čisté prodejní ceny, informace o DPH, možnosti prohlídek, možnosti další inzerce (interně, na svém webu, konkrétních realitních serverech) a další. Poté kliknete na Uložit vše.
Samotný export funguje stejně jako na realitní servery, nebo export provedete stiskem tlačítka Inzerovat na B2B, které se nachází na výše zmíněné záložce B2B v detailu každé nabídky.

Tip

 • Výši provize (procentuální či částkou) je možné nastavit hromadně v hromadných změnách.
 • Lze nastavit i výchozí provizi procentuální v systémové administraci.

Co v B2B uvidím?

V B2B naleznete sdílené nabídky obsahující standardní informace, přesnou adresu nemovitosti, fotografie bez vodoznaku a položky B2B. Položky B2B jsou čtyři, výše provize která je nabízena za získání klienta je buď v procentech z prodejní ceny, nebo pevnou částkou. Dále jsou zde poznámky k ceně, možnosti prohlídek a obecná poznámka.

U svých nabídek pak vidíte seznam RK a makléřů, kteří si Vaši nabídku importovali z důvodu párování svých poptávek či oslovení svých klientů a to, zda-li jí mají aktivní.

Jak B2B aktivovat?

B2B je k dispozici každé realitní kanceláři využívající realitní software Realko, stačí kontaktovat obchodníka nebo technickou podporu Realka. My Vám dáme aktivační údaje a poradíme Vám, kam je vložit.